Fotele gamingowe posiadają wiele rozwiązań ułatwiających nie tylko czas spędzony przed komputerem na graniu w gry, ale również wielogodzinną pracę lub naukę. Ergonomiczna konstrukcja foteli wpływa pozytywnie na ból kręgosłupa, który może być objawem złej pozycji przy biurku. Mnogość dostępnych modeli sprawia, że nie zawsze wiadomo jaki fotel gamingowy wybrać. Z tego też powodu powstał ten poradnik ułatwiający wybór odpowiedniego krzesła dla Ciebie.

Krzesło gamingowe, jakie powinno posiadać cechy

Niezależnie od tego w jaki sposób spędzasz czas przed komputerem, Twój komfort siedzenia powinien być dla Ciebie najważniejszy. Dobre warunki pracy biurowej pozytywnie wpływają na jej wyniki. Podobnie sprawa wygląda z nauką lub rozwijaniem pasji.

Fotele dla graczy to nieodzowny element stanowiska gamingowego. Spędzając długie godziny przed ekranem komputera należy zadbać nie tylko o swoje plecy, ale również wzrok. Wpływ na zdrowie ma nie tylko biurko o dobrej wysokości i parametrach, ponieważ to fotel gamingowy w głównej mierze odpowiada za poprawne ułożenie ciała. Siedzisko posiadające regulowane podłokietniki oraz regulowane oparcie powinno pomóc na niechciane problemy z kręgosłupem, czy pojawiające się w trakcie długich godzin spędzonych przed ekranem komputera, migreny.

Wybierając fotele gamingowe zwróć uwagę na ich specyifikację. Fotel to nie tylko siedzisko, oparcie i podłokietniki. To co powinien posiadać idealny fotel gamingowy pokażemy Ci poniżej:

  • ergonomiczna konstrukcja dopasowana do krzywizny kręgosłupa,
  • regulowana wysokość siedziska,
  • regulowane podłokietniki,
  • kubełkowy kształt,
  • wytrzymały materiał obicia – skóra naturalna, skóra ekologiczna lub siatka Mesh.

Fotele gamingowe mają zapewniać lepszy komfort pracy, dlatego oprócz ich designu, liczą się parametry techniczne wpływające na Twoją wygodę i bezpieczeństwo.

Fotele gamingowe Huzaro – fotel dla gracza jakiego potrzebujesz

Materiałowe fotele gamingowe to nie tylko wymysł świata gamingowego, lecz odpowiedź na potrzeby osób spędzających przed komputerem liczne godziny w ciągu dnia. Opracowane przez specjalistów rozwiązania, pozwalają zachować ergonomię podczas nauki i rozrywki. Należy pamiętać, że zła postawa kręgosłupa wpływa nie tylko na jakość pracy, ale również na samopoczucie. Z tego też powodu, warto zapoznać się z kilkoma fotelami gamingowymi z regulowanymi podłokietnikami, które sprawdzą się zarówno w pokoju gracza, jak i biurze.

Fotel obrotowy gamingowy Huzaro Force 8.2 to zdecydowanie jeden z najlepszych modeli o jakim może marzyć każdy gracz. Posiada on nie tylko niezwykle wygodne oparcie, ale również wygodne poduszki, w tym lędźwiową i tę przeznaczoną dla Twojego karku. Fotel gamingowy wykonany z najwyższej jakości materiałów, pozwala na swobodne odchylenie w przód lub w tył. Jak się okazuje funkcja bujania jest niezwykle przydatna, gdy chcesz pozwolić sobie na chwilę odpoczynku. Model ten posiada w pełni regulowane podłokietniki, pozwalające na wygodne ułożenie przedramion. Dopuszczalna waga jaką ta konstrukcja udźwignie, wynosi 160 kg.

Regulacja podłokietników to również cecha krzesła gamingowe Huzaro Force 7.7. Fotel ten zapewnia najwyższą jakość wygodny, dzięki funkcji SideRest, umożliwiającej bujanie oraz miękkim poduszkom, dzięki którym Twój kręgosłup będzie mógł być prawidłowo ułożony. Wytrzymałe i odporne na uszkodzenia materiały pozwalają na korzystanie z krzesła wielu członkom rodziny. Fotel ten nie tylko świetnie się prezentuje, ale również dba o Twoje zdrowie. Jego maksymalne obciążenie wynosi 130 kg.

Regulacja podłokietników – odpowiedni fotel je posiada

Dobry fotel gamingowy z regulacją podłokietników jest niezwykle ważny dla Twojego komfortu, ponieważ trzymanie rąk w nieodpowiedniej pozycji bywa męczące i obciążające dla kręgosłupa. Takie krzesło gamingowe jest również uniwersalne, przez co będzie pasowało do każdego użytkownika. Zazwyczaj regulacja podłokietników posiada kilka opcji. Jedną z nich może być regulacja elektryczna, ale także:

  • Prawo – lewo; dopuszczalna waga użytkownika, w przypadku takich podłokietników zazwyczaj wynosi 130 kg,
  • Przód – tył; dopuszczalna waga użytkownika w fotelach posiadających taką regulację wynosi od 130 kg do 160 kg.
  • Góra – dół; dopuszczalna waga użytkownika to 130 kg. Opcja ta jest również najpopularniejszą z występujących na rynku.

Czy warto kupić fotele gamingowe z regulacją podłokietników?

Dla graczy, fotele są niezwykle ważne, ponieważ to dzięki nim wielogodzinne rozgrywki stają się przyjemniejsze. Komfort oraz bezpieczeństwo zapewnione kręgosłupowi pozwala na wykonywanie dotychczasowej pracy sprawniej i szybciej. Jednym z głównych problemów pracowników biurowych jest dyskomfort związany ze złym ułożeniem pleców, co prowadzi do bólu, a nawet migren. Zapomnij o zwykłym krześle kuchennym, kanapie lub łóżku. Pamiętaj również, że nie wszystkie tanie fotele gamingowe posiadają pożądane cechy ich droższych odpowiedników.

Gdzie warto kupić fotel gamingowy?

Fotel gamingowy kupić możesz w sklepie z akcesoriami dla graczy. Dzięki znajomości świata gamingu, firmy takie jak Huzaro potrafią dopasować oferowane gadżety oraz meble do potrzeb nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Idealny fotel gamingowy czeka na Ciebie w naszym sklepie. Więcej informacji znajdziesz na temat każdego modelu w jego opisie.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem internetowym https://www.huzaro.pl , oferującym fotele, biurka i inne akcesoria gamingowe.