Zimne ognie są niedrogie i bardzo popularne. To nic innego jak drut, na którym jest masa z mieszanką, która po odpaleniu emituje dużo iskier jednocześnie. Te fajerwerki różnią się długością i grubością druta oraz czasem trwania efektu i gęstością iskier. Większość ma prosty drut, są i specjalne zimne ognie na wesele z oprawą graficzną, a także zimne ognie o kształtach takich jak cyfry, serduszka, gwiazdki, choinki czy zwierzątka.

Zimne ognie uważa się za jedne najbezpieczniejszych fajerwerków. Należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności. Same iskierki nie parzą, ale żarzący się drut może być gorący. Dlatego te fajerwerki powinny być odpalane przez dorosłych lub pod ich nadzorem. Warto też kupować dobrej jakości zimne ognie z certyfikatami u sprawdzonych sprzedawców jak PyroTech SHOP.

Zimne ognie do zdjęć

Zimne ognie mogą być używane w pomieszczeniach, więc często pojawiają się w czasie świątecznym i podczas Sylwestra, na weselach, rocznicach, urodzinach i firmowych eventach. Emitują piękne, srebrno-złote iskierki, które roztaczają wyjątkowy blask i tworzą klimatyczny nastrój. Wysypują się efektownie świetlistymi pasemkami, przepięknie się mienią i delikatnie skwierczą. Ich urok sprawia, że jest to idealna atrakcja na wydarzeniach i imprezach na żywo.

Jednocześnie zimne ognie mogą być również świetnym dodatkiem do zdjęć. Są hitem, szczególnie jeśli chodzi o wesela. Pięknie prezentują się podczas sesji zdjęciowych Pary Młodej, także wraz z gośćmi. Zdjęcia uwieczniają wyjątkowy moment Ślubu i ważne chwile na weselu. Oprócz tego zwykle nie może się obejść bez sesji plenerowych. Zimne ognie, zwłaszcza po zmroku, pozwalają uchwycić radość małżonków oraz gości.

Jak fotografować zimne ognie

Oprawa zdjęć i sesji fotograficznych nie jest taka prosta. Nie łatwo stworzyć wyjątkowy klimat i tło. Dlatego warto sięgać po różne dodatki do sesji zdjęciowych. Fotografie zyskają na efektowności i nie będą monotonne. Zimne ognie to ciekawa oprawa i tło dla fotografii podczas studyjnych i plenerowych sesji zdjęciowych. Wielkość i gęstość efektu można dopasować do okoliczności, koncepcji sesji oraz do scenerii. Zimne ognie uchwycone na zdjęciach są wyjątkowo efektowne. Ich blask rozświetla fotografie, tworząc świetlistą oprawę tematu i bohaterów zdjęć. Pięknie, niczym świetliste smugi, wyglądają także uchwycone w ruchu.

Jak fotografować zimne ognie? Więcej czasu na zrobienie zdjęcia dają długie zimne ognie. Osoby na zdjęciach należy ustawić w odpowiednich pozycjach. Trzeba rozdać im zimne ognie i zapalniczki oraz ustawić jednoczesne ich odpalenie. Ważne jest trzymanie zimnych ogni z dala od twarzy, żeby jej nie zasłaniały. Łatwiej to skoordynować na zdjęciach grupowych gdy osób nie jest za dużo. Po odpaleniu zimnych ogni należy ustawić odpowiednią czułość ISO. Zdjęcia najlepiej wykonywać seryjnie, wykorzystując czas palenia się zimnych ogni. Całość musi być dobrze przygotowana i wykonana, profesjonalni fotografowie z pewnością świetnie sobie z tym poradzą. Efekty wykorzystania zimnych ogni na zdjęciach będą wyjątkową pamiątką, którą warto ładnie wyeksponować.