części do samochodu

Jako klienci przyzwyczajeni jesteśmy do konieczności wyszukiwania interesujących nas przedmiotów na półkach sklepowych. Sieć dała nam możliwość filtrowanych wyszukiwarek, które mocno ułatwiają ten proces. Mimo wszystko kupowanie części do samochodów może być bardzo uciążliwe, a samo szukanie może przyprawić nas o ból głowy. Co więcej, konsekwencje złego zakupu odczujemy nie tylko na własnej skórze i portfelu, ale pojeździe również. Na szczęście są serwisy, które minimalizują te ryzykowne następstwa!

Najbardziej problematyczne w kupowaniu części okazują się być różnice, nawet nie w konkretnych modelach, co w rocznikach produkcji czy poszczególnych seriach montażowych. Nawet w przypadku jednego modelu, szybko może okazać się, że dana część może pasować do bliźniaczego samochodu sąsiada, ale do naszego już niekoniecznie. Według mechaników, dopasowanie danej części do naszego samochodu zależne jest od jego wersji silnikowej lub wersji wyposażenia auta.

Internet znalazł na to sposób poprzez optymalizację procesu poszukiwań i zaoferował nowoczesne “dobierarki” na serwisach aukcyjnych, które oferowały bogate wyszukiwanie, jednak obarczone jest to nadal potrzebą znajomości wielu parametrów i posiadaniem sporej ilości czasu na poszukiwania.

Motoszrocik przychodzi z pomocą

Choć nazwa serwisu przywodzi nam na myśl szroty z zardzewiałymi kolubrynami, tak jest to błędne skojarzenie. To giełda w najprostszej i najczystszej postaci. Kiedyś dość często można było trafić na giełdy samochodowe z częściami, gdzie klienci szukali między stoiskami części do swojego samochodu. Sprzedawcy natomiast rozwiewali ich wątpliwości i sprzedawali swój asortyment, który zawsze był ograniczony ilością miejsca na stoisku. Teraz nie trzeba się tym martwić, gdyż zarówno kupić jak i sprzedać prosto z magazynu można z pomocą auto giełdy z częściami – motoszrocik.pl.

Jak kupić tanio i szybko części zamienne do samochodu?

Serwis motoszrocik.pl oferuje nowy sposób sprzedaży i zakupu części samochodowych. Wyróżnia się tym, że klient nie musi szukać nikogo, kto sprzedaje daną rzecz za pomocą portalu aukcyjnego. Osoba poszukująca części samochodowej sama wystawia ogłoszenie, że jest zainteresowana zakupem, a to sprzedawcy sami się zgłaszają i przedstawiają ofertę.

Większość z czytających prawdopodobnie zauważyła, że na popularnych serwisach aukcyjnych te same towary używane mają takie same lub podobne ceny. Być może zmowa cenowa, można by rzec, wszak dlaczego któryś ze sprzedawców miałby sprzedać po niższej cenie, skoro inni chcą trzy razy więcej? Jawność ofert na motoszrociku nie istnieje. Oznacza to, że żaden ze sprzedawców nie widzi ofert innego sprzedawcy i sam ustawia swoją cenę. Na tej giełdzie oferty sprzedaży widzi tylko kupujący i on wybiera najlepszą spośród nich.

Nie szukaj, zrób zdjęcie i kup!

Portal ten to nie tylko udogodnienie dla naszego portfela, ale też możliwość szybkiego, bezproblemowego dodania ogłoszeń, czyli duża oszczędność czasu, który zamiast na szukanie i sprawdzanie komponentów można poświęcić na rozwijanie swojej działalności. To proste, najpierw określamy jaka kategoria samochodów nas interesuje, później wybieramy markę, model, rocznik, opcjonalny opis lub lakier, zaznaczamy jeśli szukamy elementu nadwozia, wyrażamy zgodę na publikację, wstawiamy zdjęcie i gotowe. Teraz musimy tylko poczekać, aż zgłosi się do nas sprzedawca.

Nie marnuj czasu, sprzedaj!

Dla sprzedawców również jest to portal pełen korzyści. Nie muszą oni tracić czasu na przygotowanie opasłych opisów do swoich produktów i nie muszą martwić się próbą uchwycenia części na zdjęciach pod odpowiednim kątem, naświetleniem, itd. Nie muszą oni też szukać zainteresowanych kupnem, a także nie muszą śledzić ruchu na swoim profilu czy w sklepie. Po prostu zajmują się sprzedażą.

Po stronie sprzedawców jest tylko określenie jakich marek części posiadają na swoim magazynie. Algorytm wyśle zapytania, zgodne z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez szukającego. Sprzedawca dostaje maila, jeśli ktoś szuka w jego zakresie towarowym. Następnie może przedstawić ofertę i cenę. Jeśli obie strony są zadowolone, w szybki i łatwy sposób mogą dobić targu.

Czyli co, to następny serwis, gdzie sprzedawcy muszą wstawiać zdjęcia produktów, opisy itd.?

Tak, właśnie z tego powodu handlowiec odpowiada na pytania konkretnych ludzi nakierowanych przez system, a nie wszystkich. Sprzedawca wpisuje cenę i to wszystko. Jeśli klient będzie zainteresowany to zadzwoni, gdyż dostanie informację z wyszczególnionym adresem i telefonem sprzedawcy.

Auto Szrot w twojej kieszeni

Podsumowując, serwis pozwala za pomocą prostej rejestracji i jeszcze prostszego formularza sprecyzować czego potrzebujemy, a osoby, które posiadają daną część mogą Ci ją sprzedać, gdy tylko dostaną powiadomienie o zapotrzebowaniu. Oferty od sprzedawców widzi tylko strona kupująca, co wspomaga zasadę przetargu. Nie można zapomnieć o zdjęciach poszukiwanych części, co pozwoli na szybką odpowiedź sprzedawców, a klient uniknie pomyłek przy nazewnictwie, co zaoszczędzi kłopotów obu stronom transakcji. Serwis nie prowadzi rejestracji transakcji i nie dyktuje cen. Ogłoszenia mogą być widoczne miesiąc, z czego po okresie 30 dni można dokonać przedłużenia – niestety nie wszystko zawsze jest dostępne od ręki, ale w ręce już teraz możesz mieć motoszrocik.pl.