Jeśli pompy hydrauliczne ulegną awarii, mogą spowodować poważne problemy. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku sprzętu hydraulicznego, takiego jak wózki widłowe i koparki, na placach budowy, gdzie wycieki płynu hydraulicznego mogą spowodować poważne uszkodzenia otaczającego sprzętu. Uratowanie tego typu maszyn hydraulicznych wymaga regeneracji lub wymiany jednostek.

Regeneracja agregatów hydraulicznych nie zawsze jest brana pod uwagę ze względu na koszty związane z ich naprawą przez profesjonalistów. Jednak wymiana agregatów hydraulicznych jest często droższa niż ich regeneracja, nie wspominając o tym, że powrót maszyn do pracy może potrwać znacznie dłużej, jeśli trzeba będzie zamówić i zainstalować nowe agregaty.

Regeneracja pomp hydraulicznych – korzyści

Istnieją korzyści związane z naprawą, a nie wymianą pomp hydraulicznych, nawet jeśli takie rozwiązanie trochę kosztuje.

Przede wszystkim, pompy hydrauliczne mogą być naprawiane w czasie, który pozwala na utrzymanie sprzętu w stanie gotowości do pracy. Jest to szczególnie ważne w przypadku urządzeń do kopania, ponieważ są one używane w odległych miejscach, gdzie transport do centrum serwisowego jest kosztowny i czasochłonny. Dodatkowo, recykling płynu hydraulicznego z układu hydraulicznego jest ważny ze względów środowiskowych.

Na czym polega regeneracja pomp hydraulicznych?

W procesie regeneracji hydraulicznej, pompy hydrauliczne są całkowicie rozbierane i sprawdzane pod kątem zużycia i uszkodzeń przed ich naprawą lub regeneracją przez profesjonalistów. Części takie jak koła zębate, tłoki i cylindry są w razie potrzeby wymieniane. W innych przypadkach, korpusy pomp hydraulicznych są czasami obrabiane mechanicznie – zależy to od typu pompy – a następnie urządzenie jest przywracane do stanu pierwotnego z nowymi uszczelkami i uszczelnieniami. Układy hydrauliczne są napełniane płynem hydraulicznym, a następnie testowane w celu zapewnienia, że spełniają specyfikacje fabryczne.

Naprawa pomp hydraulicznych – dlaczego tak ważne jest utrzymanie pomp hydraulicznych w dobrym stanie?

Pompy hydrauliczne są cennym towarem, ponieważ sprzęt hydrauliczny jest drogi. Oprócz kosztów samego sprzętu hydraulicznego, istnieje również koszt przestojów związanych z uszkodzonymi jednostkami hydraulicznymi – czas spędzony bez pracy na miejscu pracy. Co ważniejsze, wycieki płynu hydraulicznego mogą spowodować poważne uszkodzenia nie tylko maszyny, ale także otaczającego ją sprzętu.

Serwis hydrauliki siłowej, serwis maszyn budowlanych – naprawa i regeneracja pomp hydraulicznych u profesjonalistów

Warto polegać na zaufanym serwisie hydrauliki siłowej, który zajmuje się regeneracją pomp hydraulicznych i innymi naprawami sprzętu hydraulicznego.

Samodzielne próby naprawienia pompy hydraulicznej bez odpowiedniego doświadczenia i narzędzi na pewno skończą się fiaskiem. Nawet profesjonaliści z branży hydraulicznej potwierdzą, że regeneracja pompy hydraulicznej nie jest łatwym zadaniem. Dlatego najlepiej jest pozostawić regenerację pomp hydraulicznych i naprawę agregatów hydraulicznych ekspertom, którzy mogą pracować szybko, nie tracąc na jakości. Ponadto, serwis hydrauliki siłowej daje gwarancję na wykonane usługi . Usługa pompy hydraulicznej zapewnia również oszczędność pieniędzy w dłuższej perspektywie.

Podsumowując, pompy hydrauliczne, które nie działają prawidłowo, mogą być kosztownym problemem dla firm budowlanych i właścicieli sprzętu. W większości przypadków, pompy hydrauliczne muszą być wyjęte z jednostki hydraulicznej i całkowicie zdemontowane, zanim będzie można je dokładnie zdiagnozować. Takie trudne zadanie bez wątpienia należy pozostawić profesjonalistom.

Naprawa wadliwych pomp hydraulicznych, czy wymiana na całkowicie nowe pompy hydrauliczne – podsumowanie

Przed podjęciem decyzji należy rozważyć wszystkie aspekty związane z każdą opcją. Korzyści płynące z naprawy pomp hydraulicznych obejmują szybkość, z jaką można przywrócić pojazdy budowlane do pracy i związane z tym oszczędności zarówno z punktu widzenia kosztów, jak i perspektywy czasowej. Jednakże, jeśli pompy hydrauliczne są nie do naprawienia lub potrzebujemy pompy hydraulicznej, która nie jest dostępna na lokalnych rynkach, wtedy wymiana na fabrycznie nową pompę hydrauliczną może być lepszym rozwiązaniem.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://banat.pl/