Olsztyn to stolica województwa warmińsko-mazurskiego. Jest bardzo pięknym i ciekawym miastem turystycznym, ale również wyjątkowym miejscem do zamieszkania.

Jeżeli szukać do kupienia idealnego mieszkania, Olsztyn będzie miał Ci dużo do zaoferowania.

Komunikacja i bezpieczeństwo

Informacje o Olsztynie należałoby rozpocząć faktem, że wedle statystyk policyjnych jest to bardzo bezpieczne miasto. Ludzie darzą się dużym szacunkiem i bardzo prężnie działa sąsiedzka pomoc. Dzięki temu dużo rzadziej dochodzi do łamania prawa.

Olsztyn ma również bardzo rozbudowaną komunikację oraz infrastrukturę. Nie zależnie od tego na jakim osiedlu zdecydujemy się zamieszkać, możemy być pewni łatwego dostępu do wszelkich najważniejszych placówek. Medyczne centra są równomiernie rozłożone po mieście, dlatego bez trudu odnajdziesz to najbliżej Twojej okolicy.

Miasto ma bardzo dobre połączenia kolejowe oraz świetnie działającą komunikację miejską opierającą się przede wszystkim o autobusy i tramwaje.

Jeżeli przenosisz się z innych rejonów Polski i myślisz o zatrudnieniu w nowym miejscu zamieszkania ucieszy Cię fakt, że olsztyński rynek pracy jest bardzo otwarty i cały czas ma bardzo dużo atrakcyjnych ofert zarobkowych.

Zabytkowe centrum miasta

Na układ Olsztyna składają się osiedla w ciekawych konfiguracjach, które otaczają zabytkowe oraz urokliwe centrum.

Mimo ciągłego rozwoju miasta, ta część wciąż tchnie powiewem historii. Starówka nie należy do największych, nie mniej jednak jej swoista magia zachęca do wędrówek i podziwiania pięknych kamienic.

Mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z centrum, żeby wyciszyć się w kawiarni lub zabrać dzieci do planetarium skąd można podziwiać panoramę miasta. Liczne restauracje oraz bary tętnią życiem zarówno w ciągu dnia jak i nocą. Mimo tego panuje to spokój, dzięki czemu można odetchnąć po całym dniu pracy.

Mieszkanie usytuowane blisko natury

Olsztyn jest miastem zieleni. Niemal każde osiedle ma dostęp do terenów, w którym można się spokojnie zrelaksować. Tutaj nie panuje przytłaczająca betonoza, która występuje w większych miastach.

Na jego terenie znajdziemy aż 16 zbiorników wodnych, w tym największy Jezioro Ukiel. Ich teren z jednej strony otacza czysta natura, a z drugiej miasta zadbało również o przestrzeń wypoczynkową dla mieszkańców.

Jeżeli kochasz morze z Olsztyna dojedziesz do niego już w niecałe dwie godziny. Dzięki temu nie będziesz musiał czekać na urlop żeby cieszyć się słońcem na plaży.

Mieszkania Olsztyn to możliwość na komfortowe połączenie wygody, którą daje miasto z niezwykłą bliskością zieleni. Ta mieszanka sprawia, że miejsce staje się idealne do zamieszkania.