This is a photograph of glass of water

Woda używana w trakcie prac domowych nie zawsze musi być filtrowana i wysokiej jakości. Te wymagania powinna spełniać tylko w przypadku jej spożywania lub używania w kuchni. Popularne filtry do wody, montowane często przed bateriami i pod blatami, są jednak intensywnie używane za każdym razem, gdy odkręca się kran. Używasz na co dzień filtrów do wody użytkowej? Chcesz rozgraniczyć obieg wody filtrowanej i nieprzefiltrowanej, aby oszczędzić filtry i wydłużyć ich żywotność? Sprawdź baterię trójdrożną. Dowiedz się, jak działa i gdzie można ją stosować.

Jak działa bateria trójdrożna?

Bateria trójdrożna zaprojektowana została w celu doprowadzenia do punktu odbioru wody ciepłej, zimnej i filtrowanej. Jej budowa umożliwia dodatkowy obieg wody filtrowanej. Jest on uruchamiany przy pomocy specjalnego pokrętła. Niefiltrowana woda kranowa jest bezpośrednio doprowadzana z sieci wodociągowej, a woda przeznaczona do picia dodatkowym obwodem, przepływając przez zamontowany w nim filtr. Wskaźnik wymiany filtra w formie diody LED znajduje się również w pokrętle. Sygnalizuje on konieczność wymiany wkładu filtrującego.

Potrzebne do instalacji i przyłączenia wężyki, są dołączone do zestawu z baterią trójdrożną. Dzięki instalacji tego typu baterii woda niefiltrowana nie miesza się z filtrowaną. Można dzięki temu efektywnie zmniejszyć poziom zużycia wody butelkowej. Bezpośrednio przekłada się to także na mniejsze zużycie plastiku i ilość odpadów. Montaż tego typu baterii eliminuje używanie dodatkowych wylewek przy filtrach na przykład pod batami. Uzyskuje się dzięki temu dodatkową wolną przestrzeń przy zlewie. Odpada także przeskakiwanie od jednej wylewki do drugiej.

Zalety baterii trójdrożnych

Wysokiej jakości bateria trójdrożna charakteryzuje się ciekawym designem, który umożliwia jej wkomponowanie i dopasowanie do większości stylów aranżacji wnętrz. Niewątpliwą zaletą takiej baterii jest lepsza kontrola zużycia wody przy mniejszej eksploatacji filtrów. Nowoczesna budowa trójdrożnej baterii sprawia, iż mimo filtrów i obecności dodatkowego obiegu, ciśnienie wody pozostaje na odpowiednim poziomie. Zawsze, gdy chcemy napić się czystej i zdrowej wody, wystarczy uruchomić odpowiedni obieg. Nie trzeba używać już dodatkowych dzbanków filtrujących lub jonizatorów.

Baterie trójdrożne znakomicie współpracują z filtrami w całym domu lub z konkretnym punktem odbioru. Najczęściej jest to oczywiście kuchnia, gdzie wody pitnej zużywa się najwięcej. Wpływ na wybór miejsca montażu ma jakość dostarczanej wody. Woda z wodociągów, bardzo często jest niestety twarda i powoduje zwiększone osadzanie się kamienia na elementach instalacji lub pralki. W przypadku łazienki także warto zainwestować w baterię trójdrożną i specjalny filtr oczyszczający. Baterie trójdrożne mają także bezpośredni wpływ na mniejsze zużycie wkładów filtrujących, a to z kolei wpływa ich rzadsze wymiany. Kolejną zaletą tych baterii jest możliwość przeprowadzenia nieinwazyjnego podłączenia do istniejącej już w domu lub mieszkaniu instalacji wodno-kanalizacyjnej.