pracownia komputerowa
fot. Pixabay

Ponad 2380 prac przygotowały drużyny szkolne na konkurs plastyczno-cyfrowy „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”– To prawdziwy rekord! Wysoki poziom prac, zaangażowanie dzieci i młodzieży organizatorzy konkursu docenili, przyznając dodatkowe nagrody główne i wyróżnienia. Konkurs zakończy gala, która odbędzie się 17 września o godzinie 12 w formie hybrydowej – można ją będzie obejrzeć na stronie konkursu www.otymsiewie.pl Serdecznie zapraszamy!

20 stycznia tego roku został ogłoszony konkurs plastyczno-cyfrowy „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”, w którym mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i średnich. Pod okiem nauczyciela Koordynatora mieli stworzyć pracę plastyczną w technice cyfrowej, która będzie dotyczyła szeroko rozumianej tematyki Funduszy Norweskich i EOG. Koordynatorzy mogli zgłaszać prace drużyn, liczących maksymalnie dziewięć osób, do 31 marca. Liczba zgłoszonych prac przerosła nasze oczekiwania – prawie 2400, z czego ponad połowę stanowiły filmy lub animacje.

W związku z tak licznym odzewem szkół, prace Kapituły Konkursowej trwały blisko dwa miesiące, a 29 czerwca zostało ogłoszonych sto zwycięskich drużyn, które wygrały dla swojej szkoły pracownie multimedialne składające się z 16 laptopów i szafy do ich przechowywania. Wysoki poziom nadesłanych prac skłonił organizatorów konkursu, czyli NASK i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, współpracujące z Ambasadą Królestwa Norwegii, do zwiększenia puli zwycięzców. Tym samym 31 sierpnia ogłoszono wyniki dodatkowe, w których 9 drużyn zdobyło nagrody główne, czyli pracownie multimedialne, a 46 zespołów otrzymało wyróżnienia, w których nagrodą jest interaktywna tablica – monitor z mobilnym stojakiem.

Na zakończenie konkursu Organizatorzy zaplanowali galę, która odbędzie się hybrydowo – stacjonarnie w Łodzi w obiekcie EC1, a dla szerokiej publiczności będzie transmitowana na stronie konkursu www.otymsiewie.pl oraz na profilu NASK na FB. Rozpoczęcie o godzinie 12, 17 września. Podczas gali przewidziane są wystąpienia m.in. przedstawicieli NASK i Ministerstwa Fundusz i Polityki Regionalnej, Kapituły oraz kilku zwycięskich drużyn, które odbiorą dyplomy. Będzie też wykład Kamila Śliwowskiego, twórcy strony „Otwarte zasoby”, autora, trenera w obszarze podnoszenia kompetencji cyfrowych. Wykład nosi tytuł: „Kompetencje czy zawody. Czego będziemy uczyć się w przyszłości?”.

Zapraszamy też do obejrzenia wirtualnej galerii wszystkich nagrodzonych prac, która jest dostępna na stronie www.otymsiewie.pl oraz na dedykowanym profilu na Instagramie: https://www.instagram.com/otymsiewie/ Obok prac znajdują się informacje o szkole i nazwie zwycięskiej drużyny.

Serdecznie zapraszamy do oglądania i informowania o tak zdolnych młodych twórcach!

Źródło: Informacja prasowa