gerlach

Czy wiesz, jak przechowywać sztućce, aby zachowały piękny wygląd na lata? Zastanawiasz się, gdzie trzymać komplet sztućców w kuchni? Zobacz najlepsze sposoby na przechowywanie sztućców!

Elegancki komplet sztućców to taki element wyposażenia kuchni, o który chcemy dobrze zadbać. Nie tylko dlatego, że dobrej jakości sztućce to spory wydatek. Zależy nam przede wszystkim na tym, żeby sztućce na długo zachowały blask i dobry wygląd oraz cieszyły oko podczas każdego posiłku, również wtedy, kiedy przyjdą goście. Trzeba wiedzieć, że dbanie o sztućce to nie tylko ich staranne czyszczenie, ale też właściwe przechowywanie. Co to znaczy?

Przechowywanie sztućców w kuchni

Sposoby na przechowywanie sztućców są różne. Jedni chowają je w szufladzie, inni trzymają je w dedykowanym do tego pojemniku w przeszklonej witrynie. Inaczej będziemy przechowywać sztućce do codziennego użytku, a jeszcze inaczej te przeznaczone na specjalne okazje. Jednym ze sposobów na prawidłowe przechowywanie sztućców jest wykorzystanie do tego skrzynki na sztućce.

Dobrze wykonana skrzynka na sztućce z przegródkami dopasowanymi konkretnie do naszego zestawu sztućców pozwala zachować go w doskonałym stanie na długo. Nie tylko chroni noże, łyżki, widelce i łyżeczki przed zarysowaniami, ale też przed przebarwieniami i działaniem promieniowania UV, które może być szkodliwe dla wybranych surowców, z których wykonywane są komplety sztućców. Skrzynki do przechowywania sztućców mają specjalne przegrody wyściełane delikatnym materiałem. Zarówno przegródki, jak i sam materiał, zapobiegają powstawaniu rys. Wszystkie sztućce mamy w jednym miejscu, dzięki czemu żadna pojedyncza łyżeczka nie zagubi się w szufladzie. To jeden z najprostszych, a zarazem najlepszych sposobów na przechowywanie sztućców.

Komplety sztućców w skrzynce od Gerlach

Marka Gerlach to polski producent sztućców z 260 letnią historią, który od lat tworzy najwyższej jakości zestawy sztućców. W ofercie Gerlach znajdziesz widelce, łyżki, noże, łyżeczki i całe komplety sztućców wykonane z wysokiej klasy stali nierdzewnej. Asortyment producenta zawiera między innymi sztućce na prezent, komplety do codziennego użytku i wyjątkowe zestawy na specjalne okazje.