Posiadanie sejfu może być niezwykle użytecznym narzędziem do ochrony najcenniejszych rzeczy. Sejfy są zaprojektowane tak, aby chronić przed kradzieżą, pożarem i zalaniem; pomagają utrzymać cenne przedmioty z dala od rąk włamywaczy i zachować ważne dokumenty, które mogą być potrzebne w przypadku pożaru domu. Najbardziej powszechne rodzaje sejfów to sejfy ognioodporne lub ogniotrwałe. Niektóre sejfy są nawet przystosowane do ochrony przed zalaniem.

Dlaczego warto posiadać sejf w domu?

Warto wiedzieć, że sejfy są bardzo potrzebne w codziennym życiu. Po pierwsze, właściciel jest w stanie zabezpieczyć się przed włamaniem i kradzieżą. Po drugie, w domu można trzymać cenne przedmioty, takie jak biżuteria czy różne rodzaje dokumentów. Ponadto sejf może być wykorzystywany jako skrytka na broń, w której można przechowywać różne rodzaje broni, takie jak karabiny lub pistolety, które odziedziczyliśmy po rodzicach lub dziadkach. Tak naprawdę nie ma ograniczeń co do tego, jakie przedmioty powinny być przechowywane w sejfie – można w nim umieścić nawet książki, ponieważ sejfy mają różne wyjmowane półki.

Gdy zaczniemy regularnie korzystać z sejfów – czy to na broń, czy na dokumenty, czy też na biżuterie – zaczynamy zdawać sobie sprawę z ich wygody. Na przykład, jeśli chcemy wyjechać na wycieczkę lub wakacje, wystarczy zabrać ze sobą najważniejsze dokumenty. Jeśli są one przechowywane w sejfie, nie ma możliwości ich zgubienia w trakcie przeprowadzki. Kolejną zaletą sejfów jest to, że mogą być używane jako ognioodporne skrzynki do przechowywania różnych dokumentów, takich jak certyfikaty ubezpieczeniowe i rachunki. 

Sejfy, szafy metalowe, kasy pancerne, szafy pancerne – co warto o nich wiedzieć?

Sejfy dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, w zależności od ich przeznaczenia. . Mogą się też różnić pod względem poziomu bezpieczeństwa, jaki oferują (sejf o wysokim poziomie bezpieczeństwa jest trudniejszy do sforsowania). Bezpieczeństwo przedmiotów w sejfie zależy od tego, ile jesteśmy gotów wydać, ale warto podkreślić, że im droższy sejf, tym lepiej będzie chronił kosztowności. 

Sejfy na pieniądze i szafy na broń mają korpus i drzwi wykonane odpowiednio z grubej stali i betonu, które są odporne na ataki wiercenia, uderzenia młotkiem i materiały wybuchowe. Tak mocne materiały sprawiają, że włamanie do sejfu jest bardzo trudne, nawet jeśli wiesz, gdzie znajduje się zamek. Zamki w takich sejfach składają się zazwyczaj z kilku oddzielnych systemów zamków, które są prawie niemożliwe do sforsowania. Zamki można również przewiercić, ale jest to czasochłonne i wiąże się z dużym hałasem. 

Większość sejfów jest wyposażona w zamek elektroniczny, który można zaprogramować za pomocą cyfr lub liter, aby ułatwić wejście. Wstępne programowanie często wymaga ustanowienia 6-cyfrowego kodu, który najlepiej zapisać gdzieś, gdzie nikt inny się na niego nie natknie. Pamiętajmy, że ten kod służy nie tylko do dostępu awaryjnego, ale także do otwierania sejfu.

Zamek szyfrowy jest najprostszym rodzajem sejfu. Składa się on z pokrętła, które można przekręcić o określoną liczbę, aby otworzyć lub zamknąć sejf. Ten typ zamka jest ogólnie uważany za przestarzały, ponieważ jest stosunkowo łatwy do sforsowania i nie zapewnia wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Większość ludzi decyduje się na używanie zamków z klawiaturą. 

Rodzaje sejfów – jaki sejf wybrać? Kasy pancerne, szafy na broń, szafy metalowe, sejfy na broń

Przed zakupem sejfy należy się zastanowić jakie zadanie ma on spełniać i co będzie w nim przetrzymywane. Istnieją różne rodzaje sejfów, takie jak sejfy na waluty cyfrowe, sejfy ognioodporne, sejfy na broń, szafy metalowe itd. Wszystkie te sejfy służą określonym celom. Na przykład: sejf ognioodporny pomaga w ochronie przed ogniem; sejfy ścienne służą do przechowywania cennych rzeczy w domu lub biurze; domowe sejfy na broń służą do przechowywania broni poza zasięgiem dzieci i tak dalej. Szeroki wybór sejfów pozwala na znalezienie takiego, który będzie dostosowany pod konkretne potrzeby. 

Kasy pancerne

 Można w niej przechowywać gotówkę lub dokumenty. Jest odporna na ogień i wodę. Kasy pancerne są przeznaczone dla małych firm, osób zajmujących się obrotem pieniędzmi i wszystkich, którzy potrzebują przechowywać duże nominały banknotów. Są one często używane przez banki, sklepy, a nawet kościoły!  Kasa pancerna może posłużyć jako odpowiednie zabezpieczenie do przechowywania ważnych dokumentów w różnych instytucjach.

Sejfy na broń , szafy na broń

Sejfów na broń używa się z reguły wtedy, kiedy posiadamy wiele sztuk broni i trzymamy je w domu w różnych celach. Najczęściej na broń potrzebny jest wtedy gdy chcemy zaopatrzyć się np. w broń kolekcjonerską. Największe sejfy na broń mogą pomieścić do 14 sztuk broni palnej. 

Sejf na broń pozwala na bezpieczne przechowywanie broni. Jeśli mamy w domu dzieci, zdecydowanie powinniśmy kupić taki sejf, ponieważ dzieci mogą bawić się bronią i zranić siebie lub innych ludzi, jeśli dostaną ją w swoje ręce. 

Sejfy ścienne  

Sejfy ścienne są ukryte za obrazami lub dekoracjami ściennymi, które sprawiają wrażenie, że nic w nich nie ma.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem internetowym z meblami metalowymi i sejfami pancernymi https://metalowy-tony.pl/