Zapraszamy na koncerty Festiwalu, który odbędzie się w dniach 21-31 maja oraz 4-5 czerwca br. na Dolnym Śląsku.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem na: www.okis.pl oraz do śledzenia festiwalowego Facebooka https://www.facebook.com/Maj.z.MuzykaDawna

„Maj z Muzyką Dawną” to jedyne wydarzenie kulturalne
w zachodniej Polsce, które promuje muzykę dawną – od średniowiecza do baroku – wykonywaną według oryginalnych tabulatur i partytur na oryginalnych instrumentach pochodzących z epoki lub ich kopiach.

Festiwal, podczas którego prezentują się i profesjonalni artyści, i zespoły dziecięco-młodzieżowe, organizowany jest z powodzeniem nieprzerwanie od ponad trzech dekad. Wydarzenie jest otwarte dla szerokiego grona odbiorców, a rokrocznie zdobywa coraz większą rzeszę wiernych słuchaczy.

Gościem specjalnym tegorocznego festiwalu będzie znakomity gruziński Adżarski Państwowy Zespół Wokalny BATUMI,  który zaprezentuje utwory sakralne, pieśni gruzińskie oraz tańce swojego kraju publiczności w kilku dolnośląskich miastach. Jest to jeden z najlepszych i najważniejszych gruzińskich zespołów narodowych reprezentujących swój kraj na arenie międzynarodowej.

W programie wydarzenia znajdą się również prawdziwe perełki dla miłośników muzyki dawnej, m.in.: Nieszpory Maryjne Claudio Monteverdiego w wykonaniu Orkiestry Barokowej Narodowego Forum Muzyki,  koncert poezji francuskiej z XIII w., koncert w wykonaniu Laureatów Festiwalu Muzyki Dawnej  Schola Cantorum w Kaliszu, a także wykład muzykologiczny Marka Dyżewskiego.

Międzynarodowy Festiwal „Maj z Muzyką Dawną” jest ważnym przedsięwzięciem w kontekście kultury całego regionu. Koncerty odbywają się nie tylko w różnych miejscowościach na Dolnym Śląsku, ale również w sposób szczególny promują lokalnych artystów oraz perły regionalnej architektury.

Organizatorzy:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Akademickie Stowarzyszenie Kultury „Wagant”

Patronat honorowy:
Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wanda Zwinogrodzka
Senator Rzeczpospolitej Polskiej Aleksander Szwed
Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Michał Dworczyk
Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego