PIRELLI P ZERO TROFEO R: REKORDOWA WYDAJNOŚĆ NOWEGO AUDI RS 3 NA SŁYNNYM TORZE WYŚCIGOWYM NÜRBURGRING

SKROJONE NA MIARĘ OPONY O SPORTOWEJ GENEZIE WYBRANE – OBOK P ZERO – NA ORYGINALNE WYPOSAŻENIE NOWEGO AUDI

Pirelli P Zero Trofeo R, jako część najnowszego Audi RS 3, ustanowiły nowy rekord na legendarnym torze Nürburgring w Niemczech, prezentując możliwości najbardziej sportowych opon ulicznych Pirelli. Na torze o długości równej 20,8 km Audi ustanowiło nowy rekord wynoszący 7 minut i 40,748 sek. Tym samym o 4,64 sekundy pobity został poprzedni, ustanowiony w 2019 roku, rekord w klasie samochodów kompaktowych. 

Najnowszy, imponujący wynik został osiągnięty również dzięki wydajności opon Trofeo R zastosowanych w rozmiarze 265/30Z R19 z przodu i 245/35Z R19 z tyłu pojazdu. Większe opony z przodu mają szczególny wpływ na poprawę wrażeń z jazdy i zapewniają bardziej sportowe odczucia.

OPONY P ZERO TROFEO R STWORZONE DO JAZDY PO DROGACH I TORACH 

Inżynierowie Pirelli opracowali we współpracy ze swoimi kolegami z Audi specjalną wersję P Zero Trofeo R dla najnowszego RS 3: są to opony torowe homologowane również do użytku drogowego, które powstały w oparciu o doświadczenie Pirelli zdobyte podczas najważniejszych światowych mistrzostw sportów motorowych. Przy ich produkcji zastosowano najnowsze technologie, szczególnie w zakresie mieszanki, struktury i wzoru bieżnika. W rezultacie przekłada się to na najlepsze możliwe osiągi zarówno na drodze, jak i na torze. Na przykład wzór bieżnika został stworzony z myślą o zapewnieniu większej stabilności na prostej drodze, jak też o skróceniu drogi hamowania i poprawie przyczepności bocznej przy wchodzeniu w ostre zakręty. Opony P Zero Trofeo R są produkowane w tureckiej fabryce Pirelli w Izmit. Ten sam zakład produkuje również sportowe opony na wszystkie inne mistrzostwa sportów motorowych, w których Pirelli bierze udział. Wykorzystuje te same technologie i ten sam sprzęt, który jest używany przy produkcji najnowocześniejszych opon do sportów motorowych.

P ZERO: CODZIENNA WYDAJNOŚĆ PRZY JEDNOCZESNYM POSZANOWANIU ŚRODOWISKA

Alternatywą dla opon P Zero Trofeo R są słynne P Zero, zaprojektowane z myślą o codziennym użytkowaniu przez kierowców o mniejszych skłonnościach do wyczynowej jazdy. Opony te łączą wydajność oraz komfort przy jednoczesnym zachowaniu prędkości, sportowego charakteru i kontroli. Opony P Zero nie tylko dopełniają sportowy charakter Audi RS 3, ale też są ukierunkowane na zrównoważony, przyjazny środowisku rozwój: ich struktura i materiały zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zoptymalizować opór toczenia. Dzięki temu – oraz wpływie na zmniejszenie zużycia paliwa – mogą poszczycić się one oznakowaniem w postaci litery „A“ widniejącym na europejskiej etykiecie. Podczas tworzenia opon wykorzystano również technologię wirtualnego projektowania i symulacji Pirelli, co pozwoliło skrócić czas opracowywania i przyspieszyć reakcję na wymagania Audi, a także przyniosło inne korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju w postaci zmniejszenia zapotrzebowania na fizyczne prototypy. Te skrojone na miarę opony posiadają specjalne oznaczenie AO na ścianie bocznej, co oznacza, że są one dedykowane konkretnie do Audi w myśl strategii „idealnego dopasowania“ Pirelli.