Natryskowe urządzenia ekstrakcyjne, czyli po prostu:  maszyny służące czyszczeniu dogłębnemu tapicerki, wykładzin i dywanów  – Puzzi teraz dostępne w wersji zasilanej wydajnym akumulatorem. Jaka to wygoda, przekona się każdy, kto ma do wyczyszczenia flotę aut czy też pracuje w branży hotelarskiej. Wraz z Puzzi 9/1 Bp renomowany producent sprzętu czyszczącego- firma Kärcher, daje klientom zupełnie nowe możliwości: swobodę pracy bez martwienia się zasilaniem z sieci, niezależność, mobilność i doskonałe efekty.  W połączeniu z prostą obsługą  i bardzo dobrą wydajnością czyszczenia Puzzi 9/1 Bp stawia poprzeczkę bardzo wysoko. Dogłębne czyszczenie i usuwanie uporczywych plam nigdy nie było tak proste.

Na każdej  powierzchni tekstylnej z czasem osadzają się zabrudzenia, np. plamy po napojach lub resztki jedzenia. Najlepszym sposobem pozbycia się ich jest zastosowanie urządzenia ekstrakcyjnego przeznaczonego do usuwania tego typu zabrudzeń. Urządzenie to nanosi na powierzchnie środek czyszczący i wodę a także odsysa z niej cały brud i nadmiar wody, dzięki czemu tapicerka czy dywan są suche w krótkim czasie i można ponownie z nich korzystać.

Puzzi 9/1 Bp wykonuje swoją pracę szybko i niezawodnie. Jest to możliwe dzięki nowej turbinie i bardzo dobrej sile ssącej. Ekstraktor ten jest częścią, opisanej szczegółowo niżej, Platformy Bateryjnej. Urządzenie może pracować na akumulatorze do 35 minut. Natomiast czas ładowania baterii wynosi zaledwie godzinę. Również pojemny, dziewięciolitrowy zbiornik świeżej wody został zaprojektowany w taki sposób, aby prace mogły być wykonywane bez żadnych przerw.

Puzzi 9/1 Bp jest bardzo intuicyjne w obsłudze. Poradzi sobie z pracą nim każdy, nawet niedoświadczony pracownik. Dzięki kompaktowym wymiarom, wadze 10,65 kg wraz z baterią 36 V, a także blokadzie węża, urządzenie jest łatwe w transporcie. Obsługa urządzenia odbywa się za pomocą dwóch przycisków – jeden do nanoszenia środka drugi do odsysania, przy czym lampka kontrolna wskazuje, który tryb jest aktywny.

Platforma bateryjna Kärcher

„Kärcher Battery Universe” obejmuje dwie platformy bateryjne, na których stale rośnie liczba urządzeń, począwszy od urządzeń wysokociśnieniowych, poprzez dmuchawy do liści, aż po odkurzacze uniwersalne. Zarówno kompaktowe baterie 18 V jak i mocniejsze 36 V są dostępne w różnych pojemnościach, aby pokryć szeroki zakres zastosowań. Cechą szczególną tego unikatowego rozwiązania jest jego kompatybilność. Każdy akumulator zaslili każde urządzenie na platformie o tej samej klasie napięcia i to niezależnie czy są to urządzenia z asortymentu urządzeń domowych czy dla użytku profesjonalnego. Cechą wyróżniającą wszystkie baterie Kärcher jest wyświetlacz LCD z technologią czasu rzeczywistego, który oprócz pozostałego czasu pracy i czasu ładowania w minutach, precyzyjnie pokazuje również pozostałą pojemność baterii. Obudowa baterii jest bardzo odporna na wstrząsy i zabezpieczona przed pyłem i wodą – zgodnie z klasą ochrony IPX5. Dzięki efektywnemu zarządzaniu temperaturą, akumulatory zapewniają optymalną wydajność nawet w intensywnych zastosowaniach. Inteligentny monitoring ogniw chroni przed przeciążeniem, przegrzaniem i głębokim rozładowaniem. Jeśli maszyna nie jest eksploatowana przez dłuższy czas, sterowany procesorem tryb automatycznego przechowywania baterii Battery Power zapewnia długą żywotność ogniw.