Branża budowalna dynamicznie się w naszym kraju rozwija. Jest to specyficzny biznes, który wymaga rozwiązań dopasowanych do trudnych, nawet ekstremalnych warunków pracy na budowie. Zdajemy sobie z tego sprawę. Nasze sprzęty właśnie takie są. Tej jesieni Karcher oferuje budowlańcom swoje najlepsze modele urządzeń w zestawach wraz z akcesoriami, które znacznie zwiększają zakres zastosowań tych maszyn.  Oferta Moc możliwości to szeroki wybór urządzeń z bogatym wyposażeniem dodatkowym. Urządzenia wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody HDS oraz bez niego HD, odkurzacze NT do suchych i mokrych zabrudzeń radzące sobie z pyłem i osprzęt do tych urządzeń.  Dzięki nim na Twojej budowie będzie zawsze czysto a przez to bezpiecznie dla pracowników. Ważny jest także wizerunek firmy, wiadomo że czystość świadczy o profesjonalizmie i wysokim standardzie przedsiębiorstwa. Nie eksperymentuj, postaw na pewniaka, na Kärcher ! Oferta obowiązuje od początku października do końca roku.

Czysto jak na budowie

Brzmi paradoksalnie, prawda? Przecież na budowie mamy do czynienia z wieloma zabrudzeniami na różnych jej etapach. Inne zabrudzenia doskwierają nam podczas prac budowlanych, inne podczas wykańczania wnętrz budynków. To jednak nie oznacza, że placu budowy nie może być idealnie czysto. Może. I będzie. Czystość pomogą zapewnić niezwodne, sprawdzone w najtrudniejszych warunkach, urządzenia czyszczące niemieckiej marki Kärcher. Podczas prac budowlanych nieodzowne będą urządzenia wysokociśnieniowe z lub bez podgrzewania wody (HD lub HDS). Na etapie późniejszych prac wykończeniowych, gdy pracujemy elektronarzędziami, a naszym głównym wrogiem jest pył – odkurzacze uniwersalne NT z opatentowanym przez Kärcher systemem czyszczenia filtra TACT, który czyni z nich prawdziwych pogromców pyłu. Zapewnienie czystości jest szalenie istotne, ponieważ jest to konieczne, by prace budowlane mogły sprawnie i szybko przebiegać po sobie według harmonogramu.

HDS – czyli gorąca woda w walce z brudem

Energia cieplna gra kluczową rolę w przyspieszeniu i polepszeniu efektywności procesu czyszczenia. Poza mechanicznym działaniem wody, detergentami i czasem działania to właśnie temperatura jest jednym z czterech współzależnych wskaźników,  decydujących o efektach procesu czyszczenia zgodnie z kołem Sinnera (model opracowany przez dr Sinnera do opisania procesu czyszczenia). Wiemy z życia, że ciepła lub gorąca woda jest istotna na przykład przy próbie zmycia oleju lub tłuszczu z naszych rąk. Mycie ich zimną wodą – nawet z dodatkiem mydła – jest mało skuteczne. Dobry efekt  można uzyskać dopiero po  skorzystaniu z ciepłej wody.

Prawidłowość ta odnosi się również do profesjonalnych prac czyszczących. Zastosowanie  wysokiej temperatury  zapewnia usunięcie brudu: przyrost temperatury o każde 10°C przyspiesza procesy chemiczne i skraca o połowę czas reakcji. Zastosowanie gorącej wody może skrócić całkowity czas czyszczenia nawet o 40%. Prowadzi to do optymalizacji kosztów. Kolejnym ważnym czynnikiem w przypadku stosowania urządzeń wysokociśnieniowych z podgrzewaniem wody jest szybsze schnięcie czyszczonej powierzchni. Powierzchnie, które są czyszczone gorącą wodą, pozostają lekko podgrzane co przyspiesza proces schnięcia.

W ofercie Moc możliwości proponujemy wiele modeli tych urządzeń w świetnych cenach. Warto rekomendować szczególnie HDS 8/18-4 C. Dlaczego? Przyjrzyjmy się co ono potrafi i dlaczego jest warte uwagi.

Co istotne urządzenie ma zamontowany na wejściu filtr wody, to chroni pompę przez zabrudzeniami. Wiadomo ja duża jest to zaleta. Dodatkowo wyposażone jest w  system tłumienia drgań SDS. On z kolei redukuje pulsacje ciśnienia w układzie wysokociśnieniowym. Co więcej monitoring temperatury spalin wyłącza silnik po przekroczeniu 300°C a to sprawia, że użytkowanie urządzenia jest w pełni bezpieczne. W standardzie wyposażone w pistolet wysokociśnieniowy EASY!Force. Technologia EASY!Force redukuje siłę potrzebną do utrzymania spustu pistoletu do zera. Tak, to nie żart, nawet wielogodzinna praca urządzeniem nie jest męcząca!  Dodatkowo urządzenie posiada system mocowania wyposażenia EASY!Lock pozwalający 5x szybciej zmieniać wyposażenie niż tradycyjny system gwintów. Na koniec, ale nie mniej ważne jest duże pokrętło obsługowe przeznaczone do włączania i wyłączania urządzenia, wyboru pomiędzy wodą zimną, a podgrzaną oraz regulacji temperatury wody. To wszystko sprawia, że sprawdzi się na budowie i to w bardzo wielu zastosowaniach. Można nim czyścić wszelkie maszyny budowalne. Teraz oferowane w zestawie wraz z lancą pianową, środkiem czyszczącym RM 81 eco, szybkozłączkami i kanistrem.

HD – moc ciśnienia wody

Mimo że pracują wodą zimną, co uniemożliwia im pracę w trybie pary jak mogą to robić urządzenia HDS, to także są bardzo przydatne na budowie.

W ofercie Moc możliwości znalazło się kilka tych sprytnych urządzeń. Godne uwago jest urządzenie: HD 10/25-4 S Plus. Przyjrzyjmy się mu pod kątem pracy w budownictwie.

Urządzenie przeznaczone do ciężkich i długotrwałych prac między innymi w branży budowalnej. Posiada mocny, 4-biegunowy wolnoobrotowy silnik trójfazowy chłodzony wodą i trójtłokową pompę z mosiężną głowicą. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ urządzenie jest naprawdę „nie do zdarcia”. Będzie służyć długie lata nawet przy intensywnym użytkowaniu. Zespół silnik/pompa jest zabezpieczony elektronicznie i w razie przecieku pompy, braku fazy czy obniżonego napięcia urządzenie automatycznie wyłącza się. Bogata oferta wyposażenia dodatkowego zapewnia szeroki wachlarz zastosowań. Ma ono dokładny filtr wstępny, który chroni pompę przed zanieczyszczeniami znajdującymi się w doprowadzanej wodzie.

Co więcej duże, ogumowane koła transportowe doskonale spisują się także na nierównej nawierzchni. To czyni urządzenie wygodnym w transporcie i w pracy. Co jest szczególnie ważne w budownictwie W standardzie pistolet wysokociśnieniowy EASY!Force Advanced z obrotową lancą, 10 m wąż wysokociśnieniowy, dysza rotacyjna i Servo Control – pierścień umożliwiający czasową regulację wydatku wody bezpośrednio na pistolecie. Easy Force to technologia opatentowana przez Karcher, sprawia, że pracując tym urządzeniem nie zmęczysz się w ogóle.

Dodatkowo  w oferowanym zestawie znajdują się dwa opakowania środków czyszczących RM 31 i RM 81 oraz dwa kanistry.

NT – pogromcy pyłu

W dzisiejszych czasach jesteśmy narażeni na liczne zanieczyszczenia znajdujące się w atmosferze. Smog, wtórna emisja pyłów to problemy, z którymi radzić musimy sobie, w mniejszym lub większym stopniu, wszyscy. Nasze miasta wciąż okupują niechlubne czołówki rankingów metropolii z najgorszym powietrzem. W branży budowalnej do tego wszystkiego dochodzą jeszcze kolejne zagrożenia dla płuc. Szlifowanie, kucie, wiercenie i inne prace jakie są do wykonania na każdej budowie generują duże ilości, różnego rodzaju, pyłów. Dlatego też właściciele firm budowalnych w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swych pracowników  powinni przedsięwziąć szereg środków zaradczych. Nabiera to szczególnego znaczenia, w obecnej dobie rynku pracownika i niedoborów kadrowych w branży. Zaoferowanie kandydatom bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy może okazać się kolejna przewagą konkurencyjną, która przyciągnie do firmy poszukiwanych fachowców. Rozwiązaniem jest odkurzacz NT TACT Karcher. W ofercie znajduje się wspaniały model: NT 30/1 Tact  L.

Płaski, falisty filtr umieszczono w specjalnej kasecie, dzięki czemu operator nie ma kontaktu z zanieczyszczeniami, a filtr nie uszkadza się podczas wkładania czy mechanicznego oczyszczania. Odkurzacz wyposażono w nowe, bardziej ergonomiczne akcesoria: kolanka, ssawki, węże i rury. Zbiornik o pojemności 30 l.

System TACT pozwala absorbować nawet bardzo duże ilości drobnego pyłu bez spadku siły ssącej. Jak to działa? Filtr odkurzacza jest w stałych interwałach czasowych przedmuchiwany silnym podmuchem powietrza zwrotnego. Jest to nasza opatentowana technologia stworzona z myślą o budownictwie.  W zestawie z tym odkurzaczem jest oferowany wąż przedłużający o długości 2,5 metra.

KM – wisienka na torcie

Budowa się kończy. Czas oddać inwestycję. Tu z pomocą w tym ostatnim szlifie przychodzi zamiatarka.

Klienci zwracają uwagę na czystość chodników, parkingów i tak dalej. Jak zadbać o czystość terenu zewnętrznego? Zamiatarką! Naprawdę, odstaw miotłę w kąt! Zamiatarką poradzisz sobie z tym zadaniem pięć razy szybciej, bez bolących pleców, bez zmęczenia. W ofercie znajduje się świetna ręczna zamiatarka: KM 70/15 C.

Charakteryzuje się cichą pracą, trwałą i prostą konstrukcją oraz wyjątkową łatwością obsługi. Trwała, prosta i niezawodna konstrukcja maszyny, sprawia że jest ona niemal całkowicie bezawaryjna. Mocna rama z tworzywa sztucznego oraz zbiornik zanieczyszczeń są odporne na mechaniczne uszkodzenia. Szczotki zamiatające napędzane są przez oba koła tylne, co umożliwia skuteczne zamiatanie także podczas zakręcania. Szczotka boczna zwiększa szerokość roboczą urządzenia oraz umożliwia zamiatanie przy ścianach i krawężnikach. W zestawie z chwytakiem do śmieci.

Zadbaj o czystość na budowie z nami. Jesteś ekspertem w swoim fachu. My jesteśmy ekspertami od czyszczenia. Możesz nam zaufać. Więcej informacji o promocji znajdziesz na stronie: www.karcher.pl