Marcin Kierwinski

– Polski Ład to program wyborczy PiS finansowany przez przedsiębiorczych Polaków i tych, którzy na pandemii stracili najwięcej. Mateusz Morawiecki rozpoczął kampanię wyborczą, tyle że Polacy oczekują premiera, który będzie rozwiązywał ich problemy, myślał o ich przyszłości, a nie o krótkowzrocznym interesie swojej partii – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Marcin Kierwiński, sekretarz generalny PO i poseł tego ugrupowania.

Polityk opozycji zapytany, czy PiS się szykuje na wcześniejsze wybory, odparł, że nie wie, jakie są plany PiS.

– Pewne jest to, że aby uciec od problemów, Morawiecki jest w stanie zafundować nam nawet trzyletnią kampanię wyborczą pełną pustych haseł. Realne problemy Polaków będą drugoplanowe. Polski Ład to pomysł na dalszą redystrybucję środków – ocenił Kierwiński.

– Po raz kolejny założono, że kilku grupom społecznym da się pieniądze i to wystarczy, aby wygrać wybory. A skąd rząd na to weźmie pieniądze? Od przedsiębiorców i ludzi pracy. Dzisiaj Polska stoi przed realnymi wyzwaniami – choćby jak odbudować gospodarkę. Rząd nic z tym nie robi. Polskie firmy, porównując obciążenia podatkowe w krajach UE, planują przenosić się do naszych sąsiadów – oświadczył poseł PO.